Doktor Cytryna

Wymiana oleju i filtra oleju Ruda Śląska | serwis samochodowy

W dzisiejszych czasach trudno funkcjonować bez samochodu. Nie da się ukryć, że w większości przypadków poruszanie się autem jest bardziej komfortowe od przejazdów komunikacją miejską czy zbiorowymi środkami transportu. Nawet sceptycy często przekonują się do samochodu, kiedy po kilku przejazdach uświadomią sobie oszczędność czasu i wygodę, która za nim idzie. Dla posiadaczy aut najważniejszą kwestią staje się to, aby samochód był jak najdłużej sprawny i nic mu nie dolegało. Można to uzyskać dzięki regularnym przeglądom i wymianie tego, co zaczyna niedomagać. Są też takie części, które należy wymieniać regularnie, nawet wtedy, kiedy nie uległy uszkodzeniu. Mowa tutaj o wymianie oleju silnikowego oraz filtrów. W poniższym artykule powiemy trochę więcej o tym, jak zadbać o te elementy oraz jak wybrać najlepszy warsztat samochodowy na wymianę oleju w Rudzie Śląskiej.

Mechanik Ruda Śląska

Co ile czasu wymieniać olej silnikowy?

Mając na uwadze dane statystyczne, olej w samochodzie powinno wymieniać się co rok lub co 10-15 tysięcy kilometrów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej). Nie oznacza to jednak, że przed upływem tych limitów nie powinieneś kontrolnie zająć się autem i sprawdzić, co dzieje się pod jego maską. Wręcz przeciwnie. Regularne przeglądy są bardzo istotne i sprawiają, że samochód służy Ci dłużej. Co prawda nowsze pojazdy, które są wyposażone w inteligentne systemy, same powinny informować, gdy dzieje się coś niepokojącego, np. przy pomocy świecących kontrolek. Jednak poleganie jedynie na mechanice może okazać się błędem. Warto co jakiś czas samodzielnie kontrolować stan auta, aby uniknąć poważnych problemów.

Który auto serwis w Rudzie Śląskiej oferuje najszybsze terminy?

Przy wyborze warsztatu samochodowego warto zwrócić uwagę na to, ile stanowisk pracy ma dany fachowiec. Jeśli jest to mechanik posiadający jedno stanowisko, to musisz liczyć się z tym, że terminy mogą się wydłużyć. Jeśli natomiast jest to kilka miejsc, a w dodatku właściciel aktywnie wspiera pracowników przy pracy, to bardzo prawdopodobne, że wolny i dogodny dla Ciebie termin znajdzie się już kolejnego dnia. Usługa wymiany oleju i filtrów nie powinna zająć więcej niż kilkadziesiąt minut.

 U Doktora Cytryny 95% klientów na tę usługę umawianych jest już na następny dzień roboczy. Dodatkowo możesz skontaktować się z warsztatem w takich godzinach, w jakich Ci wygodnie, nie tylko podczas określonych godzin.

Wymiana oleju Ruda Śląska

Do którego warsztatu można umówić się online na wymianę oleju w Rudzie Śląskiej?

Umawianie wizyt online nie jest czymś popularnym wśród mechaników samochodowych. Większość z nich prowadzi lokalne warsztaty, które nie należą do większych sieci. Właściciele rzadko inwestują także w strony internetowe swoich biznesów, nie mówiąc już o profilu na Facebooku czy innych portalach społecznościowych. Co prawda oferują kontakt mailowy, jednak na odpowiedź trzeba trochę poczekać. Najszybszą drogą jest kontakt telefoniczny. Jednak jeśli pracujesz w godzinach 9-17 i nie masz możliwości wykonania telefonu – pojawia się problem, ponieważ to także godziny pracy warsztatów. Z drugiej strony żyjemy w czasach,
w których nawet sprawy urzędowe jesteśmy w stanie załatwić przez Internet, np. poprzez formularz. Dlatego możliwość kontaktu online powinna być czymś naturalnym i obecnym w każdej firmie. 

Poszukujesz mechanika, z którym będzie można skontaktować się o wygodnej dla Ciebie porze i przy pomocy różnych form? To Doktor Cytryna jest właśnie dla Ciebie. Możesz umówić wizytę:

Ile kosztuje wymiana oleju silnikowego wraz z filtrami (cennik)

Cena usługi może się nieco się od siebie różnić. Średni koszt to 100 – 150 zł. Pamiętaj jednak, że kwota nie powinna być jedynym wyznacznikiem. Dobry mechanik samochodowy poza samą wymianą płynów sprawdzi także, czy w silniku nie dzieje się nic złego. Można porównać to do przyspieszonej diagnostyki. Jeśli fachowiec zauważy, że w silniku są wycieki, to powinien od razu Cię o tym poinformować
i zaproponować rozwiązanie. Przyznasz na pewno, że warto zapłacić za wymianę uszkodzonej części kilkanaście złotych więcej. I w ten sposób mieć pewność, że samochód za chwilę nie wróci do naprawy. Raz na jakiś czas warto podczas wymiany zadbać również o pozostałe płyny takie jak olej w skrzyni biegów czy płyn hamulcowy.

Ile kosztuje wymiana oleju w Rudzie Śląskiej

Który warsztat samochodowy wybrać?

To jest pytanie, które pewnie zadajesz sobie nie tylko podczas wymiany oleju. Śląsk jest na tyle specyficznym regionem, gdzie w jednym obszarze jest wiele miast. Co za tym idzie również dużo dostępnych firm (warsztatów). Jednocześnie niezależnie od tego, czy jesteś z Sosnowca, Chorzowa, czy z Bytomia, to odległości są tak niewielkie, że pojechanie do serwisu samochodowego np. do Rudy Śląskiej nie stanowi najmniejszego problemu.

Jeśli dystans nie odgrywa kluczowej roli przy wyborze fachowca, to wybierając warsztat samochodowy, należy wziąć pod uwagę:

  • Kompleksową ofertę — warto, aby Twój mechanik znał się nie tylko na mechanice pojazdowej, ale zajmował się również naprawami usterek elektrycznych, miał miejsce do serwisu opon, czy zapewniał usługi blacharsko-lakiernicze, jeśli będzie taka potrzeba.
  • Najwyższy poziom usług – jak to sprawdzić? Nie jest to aż takie trudne. Pamiętaj, aby sprawdzić jaką ocenę na Google posiada firma. Jest to najpopularniejszy serwis do dzielenia się opiniami i zdecydowana większość klientów właśnie tam zostawia swoje uwagi (zarówno pozytywne, jak i negatywne). Jeśli zobaczysz, że dane miejsce ma co najmniej 4,7 gwiazdki oraz nie mniej niż 50 ocen (to dopiero świadczy o większej skali), to spokojnie możesz udać się właśnie tam. Takie oceny świadczą o tym, że mechanik ma najlepszą jakość i bardzo dobre podejście do klienta. 
  • Dopasowanie do Twoich potrzeb — każdy z nas ma inne potrzeby. Ktoś chce zostawić samochód u mechanika na chwilę przed zamknięciem warsztatu, ktoś chciałby, aby to fachowiec załatwił mu części do danego podzespołu, a ktoś woli kontakt przez Facebooka. Idealny mechanik powinien rozumieć potrzeby swoich klientów i potrafić się do nich dopasować.
  • Ceny adekwatne do świadczonych usług — pamiętaj, żeby nie sugerować się tylko tym, ile coś kosztuje. Koszt usługi to składowa jakości, terminowości, fachowości, obsługi klienta.

Podsumowanie

Zastanawiasz się pewnie gdzie znaleźć fachowca, który spełnia wszystkie powyższe kryteria?
Odpowiedź jest prosta. Na Magazynowej 16 w Rudzie Śląskiej. Tam właśnie znajdziesz warsztat Doktora Cytryny, czyli najwyżej ocenianego mechanika w Rudzie Śląskiej — średnia ocen na Google to 4,9 gwiazdki. Wybierając Doktora Cytrynę, dostajesz także możliwość kontaktu dopasowaną do Twoich preferencji, indywidualne podejście oraz terminowość, czyli usługi na najwyższym poziomie.

Warsztat specjalizuje się w Citroenach i jako jeden z nielicznych naprawia także zawieszenia hydropneumatyczne. Oczywiście pomoże Ci także przy innych markach czy modelach samochodów. Bez różnicy czy to Renault, czy Skoda, wykonanie usługi zawsze jest na najwyższym poziomie. Poza zapewnieniem kompleksowej usługi dopasowanej do potrzeb klientów, Doktor Cytryna publikuje również dużo ciekawostek dotyczących dbania o samochód na Facebookowym profilu Doktor Cytryna. Zaobserwuj, by być na bieżąco z ciekawostkami i przydatnymi informacjami.

Wymiana oleju Ruda Śląska